— Nasi członkowie —

Zespół

Maciej Kruszka

Członek zarządu

Jestem w stowarzyszeniu od samego początku. Moim marzeniem było, żeby w Opolu także odbywał się Marsz Równości. Kiedy nie pracuję, ani nie robię tęczowej rewolucji, lubię gotować, śledzić amerykańską politykę, albo czytać reportaże. Wierzę, że zorganizowany ruch LGBTQIA zmieni ten kraj na lepsze.

Sandra Mazur

Członkini zarządu

Pochodzę z niewielkiej miejscowości na Dolnym Śląsku. Brak rzetelnej edukacji seksualnej sprawił, że czułam się jedyną biseksualną osobą na świecie. Przez wiele lat pielęgnowałam w sobie lęk i poczucie winy, które nie pozwalały mi normalnie funkcjonować w szkole i poza nią. Studiowałam w Krakowie i tam od 2009 roku angażowałam się w działania na rzecz osób LGBT+. Bardzo ostrożnie, bo każdy coming out był dla mnie stresującym, emocjonalnym przeżyciem. Rok 2017 był dla mnie przełomowy, bo to właśnie wtedy poznałam wspaniałych ludzi w Opolu, z którymi stworzyliśmy nieformalną grupę Tęczowe Opole, będące od 2018 roku stowarzyszeniem.

Tęczowe Opole to dla mnie drugi dom i druga rodzina. Otrzymuję tu ogrom wsparcia, miłości, poczucia bezpieczeństwa i solidarności. Staram się je także przekazywać osobom zwracającym się do nas. W stowarzyszeniu zajmuję się głównie fundraisingiem (pozyskiwaniem funduszy na działalność TO) i koordynacją marszu równości.

Uwielbiam długie, przegadane filmy, słuchać podcastów w trakcie gotowania, układać puzzle słuchając Fisza i pielęgnować swój balkonowy ogródek.

Miko Dzięciołowski

Social media / organizacja zgromadzeń

W Tęczowym Opolu działam od czasu organizacji naszego pierwszego Marszu Równości, zajmując się przede wszystkim mediami społecznościowymi, a także współorganizacją happeningów oraz pikników integracyjnych.

Od osób w stowarzyszeniu otrzymuję niesamowicie dużo wsparcia i poczucia bezpieczeństwa. Świadomość, że nasze działania pozwalają to poczuć coraz większej ilości osób z grona LGBTQ+ w Opolu napędza mnie do działania.

W wolnych chwilach tworzę artystyczne makijaże i uczę się robić dobrą kawę.

Nat Kowalczyk

Social media / Grupa młodzieżowa / Pierwszx drag queer na Opolszczyźnie

W Tęczowym Opolu znalazłam się przypadkiem jakoś w 2017 roku. To początek mojej transformacji z fanatycznego religijnie narodowca w queerową osobę aktywistyczną. W stowarzyszeniu zajmuję się grupą młodzieżową, koordynacją social mediów oraz organizacją spontanicznych akcji ulicznych, imprez i innych wydarzeń. Wieczorami zamieniam się w drag queer Unicorn Angel. Z wykształcenia jestem osobą pedagogiczną. Uwielbiam jednorożce, brokat, scenę i bycie w centrum zamieszania. Wierzę, że to młode osoby są podstawą przyszłości i siłą queerowej rewolucji. Zależy mi, aby młodzież miała wsparcie i odwagę do dumy z bycia sobą.