— Nasi członkowie —

Zarząd

Grzegorz Burghardt

Członek zarządu

W Tęczowym Opolu jestem od samego początku. Bezsilność i poczucie niskiej wartości, które ukształtowałem tylko przez to, że urodziłem się gejem, zamieniły się w złość, która uświadomiła mi ogrom niesprawiedliwości i nierówności jakich doświadcza społeczność LGBT+. To zaś stało się motywacją do walki. Marzą o Polsce równiej, bezpiecznej i otwartej dla wszystkich, o Polsce i świecie gdzie nie ma znaczenia kim jestem. Poza stowarzyszeniem pracuję w zawodzie, który jest moją pasją – jestem psychologiem i psychoterapeutą.

691233192
grzesiekburghardt@gmail.com

Tęczowe Opole

Maciej Kruszka

Członek zarządu

Jestem w stowarzyszeniu od samego początku. Moim marzeniem było, żeby w Opolu także odbywał się Marsz Równości. Kiedy nie pracuję, ani nie robię tęczowej rewolucji, lubię gotować, śledzić amerykańską politykę, albo czytać reportaże. Wierzę, że zorganizowany ruch LGBTQIA zmieni ten kraj na lepsze.

Tęczowe Opole

Sandra Mazur

Członkini zarządu

Pochodzę z niewielkiej miejscowości na Dolnym Śląsku. Brak rzetelnej edukacji seksualnej sprawił, że czułam się jedyną biseksualną osobą na świecie. Przez wiele lat pielęgnowałam w sobie lęk i poczucie winy, które nie pozwalały mi normalnie funkcjonować w szkole i poza nią. Studiowałam w Krakowie i tam od 2009 roku angażowałam się w działania na rzecz osób LGBT+. Bardzo ostrożnie, bo każdy coming out był dla mnie stresującym, emocjonalnym przeżyciem. Rok 2017 był dla mnie przełomowy, bo to właśnie wtedy poznałam wspaniałych ludzi w Opolu, z którymi stworzyliśmy nieformalną grupę Tęczowe Opole, będące od 2018 roku stowarzyszeniem.

Tęczowe Opole to dla mnie drugi dom i druga rodzina. Otrzymuję tu ogrom wsparcia, miłości, poczucia bezpieczeństwa i solidarności. Staram się je także przekazywać osobom zwracającym się do nas. W stowarzyszeniu zajmuję się głównie fundraisingiem (pozyskiwaniem funduszy na działalność TO) i koordynacją marszu równości.

Uwielbiam długie, przegadane filmy, słuchać podcastów w trakcie gotowania, układać puzzle słuchając Fisza i pielęgnować swój balkonowy ogródek.