Wizyta studyjna

do Drammen i Oslo (Norwegia)

W sierpniu 2023 r. odbyła się wizyta studyjna do Norwegii. Wizytę rozpoczęliśmy w Drammen, gdzie gościła nas organizacja Drammen Pride. Młode osoby liderskie z “Akademii” współorganizowały Pride oraz wydarzenia towarzyszące, dzięki czemu zdobyły doświadczenie w organizacji tego typu przedsięwzięć. Kolejnym przystankiem wizyty studyjnej było Oslo, gdzie spotkaliśmy się m.in z naszym Partnerem FRI. Partner podzielił się swoim doświadczeniem w zakresie organizacji działań rzeczniczych, przeciwdziałania nienawiści i przemocy systemowej. Organizacja partnerska ma wieloletnie doświadczenie w organizacji aktywizmu, dlatego uczestnicy ze strony organizacji liderskiej dowiedzieli się o dobrych praktykach aktywizmu, jak organizować pracę aktywistyczną, aby działać skutecznie i zapobiegać wypaleniu. Spotkaliśmy się także z lokalnymi organizacjami LGBT+, m.in Oslo Pride oraz Queer Youth, na których młode osoby z Polski mogły dowiedzieć się jak wygląda aktywizm w Norwegii, jak skutecznie organizować i komunikować działania oraz jak radzić sobie z wyzwaniami i kryzysami w grupie.


Projekt “Aktywizm to jest TO” jest realizowany z dotacji programu Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Projekt “Aktywizm to jest TO” jest realizowany z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.