Raport

z badania sytuacji społecznej osób LGBT+ z woj. opolskiego

W roku 2022 przeprowadziliśmy badanie dotyczące sytuacji społecznej osób LGBT+ z woj. opolskiego. Było to pierwsze takie badanie w naszym województwie, a kwestionariusz łącznie wypełniło 390 osób. Najmłodsi uczestnicy mieli 16 lat, a najstarsza osoba, która wzięła w nim udział – 59 lat. Badanie poświęcone było analizie trudności, wyzwań i potrzeb osób LGBTQIA, czyli lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych, interpłciowych i aseksualnych w latach 2020 – 2022. Respondenci, którzy w tym okresie mieszkali w województwie opolskim, mogli anonimowo wypełnić ankietę zawierającą pytania dotyczące takich obszarów życia, jak: edukacja, praca, zdrowie, czy życie rodzinne.

W ankiecie poruszone zostały również zagadnienia związane z doświadczeniami przemocy motywowanej uprzedzeniami.

Raport do pobrania poniżej:
Raport w jęz. polskim
Skrót raportu w jęz. polskim
Skrót raportu w jęz. niemieckim
Skrót raportu w jęz. angielskim


Projekt “Aktywizm to jest TO” jest realizowany z dotacji programu Program Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Projekt “Aktywizm to jest TO” jest realizowany z dotacji programu Program Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.