Bezpieczeństwo jest jedną z naszych podstawowych wartości, którą kierujemy się w Tęczowym Opolu. Z ciężkim sercem podjęliśmy i podjęłyśmy decyzję, że należy odwołać III Marsz Równości. Nie widzimy możliwości, żeby w zaplanowanym terminie, piękny i roztańczony tłum mógł ponownie wypełnić ulice naszego miasta. Organizacja marszu to ogrom pracy wielu wolontariuszy i wolontariuszek. W sytuacji, w której epidemiolodzy i epidemiolożki ostrzegają nas przed kolejnymi falami zakażeń koronawirusem, nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkich osób pracujących przy marszu, że zobaczą efekt swojej pracy. Dlatego odpowiedzialnie mówimy, że teraz naszą energię będziemy kierować w pozostałe działania Tęczowego Opola.

Pamiętajcie, „marsz równości idzie dalej”! To hasło od lat towarzyszy nam na tęczowych demonstracjach w całej Polsce. III Marsz Równości w Opolu będzie przepiękny. Zanim jednak będzie mógł się odbyć, bądźmy razem.
Wpadajcie na naszego Instagrama, gdzie będziemy publikować wspólnie z Wami wspomnienia z poprzednich lat. Jeśli potrzebujecie wsparcia, to piszcie do nas. Umówimy się na rozmowę.

Bądźcie zdrowi i zdrowe, silni i silne! Jeszcze będzie tęczowo!