Misja

Budujemy „dom” dla społeczności LGBTQ+, naszych rodzin i naszych przyjaciół. Dajemy naszej społeczności nadzieję na lepszą przyszłość i siłę do łamania stereotypów. Wypełniamy ulice miasta tęczowym, roztańczonym tłumem, w którym każdy może okazać bliskość i czułość komuś kogo kocha.

Wizja

Chcemy Opolszczyzny w której możemy się czuć chciani i jak u siebie. Dążymy do tego by nasza różnorodność była celebrowana przez cały rok. Miejsca gdzie tęczowa rodzina może spotkać się jedynie z przyjaznymi spojrzeniami mieszkańców i mieszkanek, a prezydenci i burmistrzowie udzielający ślubów parom dziewczyn lub chłopaków będą czymś codziennym.

Wartości

Rozwój

Stawiamy na rozwój naszej organizacji – jako ludzi, i jako instytucji. Chcemy być więksi i silniejsi. Ciągle się doskonalimy i zwiększamy swoją wiedzę, by jak najlepiej odpowiadać na potrzeby naszej społeczności.

 

Różnorodność

Czerpiemy z bogactwa naszych tożsamości, doświadczeń i życiorysów. Wierzymy że możemy się różnić i nadal wspólnie działać na rzecz naszej społeczności.

 

Bezpieczeństwo

Tworzymy przestrzeń w której każdy i każda czuje się dobrze – przeciwstawiamy się przemocy, nienawiści i dyskryminacji. Wspieramy, pomagamy i troszczymy się o siebie.

 

Szacunek

Szanujemy inne osoby – budujemy świat, w którym godność stoi na pierwszym miejscu, a wszyscy są traktowani sprawiedliwie. Szanujemy siebie – czerpiemy radość i spełnienie z podejmowanych działań, dajemy sobie czas na odpoczynek.

 

Otwartość

Nie zamykamy się w sobie i wychodzimy naprzeciw cudzym potrzebom. Dajemy miejsce na dyskusję i wymianę myśli. Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi.